Bingo – hazard dla niedoświadczonych

Bingo – hazard dla niedoświadczonych

Bingo to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy zawsze chcieli sprawdzić się w kasynie, ale obawiali zaryzykować większe pieniądze w grze w blackjacka czy pokera. Pula nagród w bingo jest niższa niż w wymienionych grach, dzięki czemu także sama gra jest bardziej asekuracyjna. Dlatego właśnie bingo cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Reguły są proste. Wszyscy gracze otrzymują plansze z siatką zawierającą kombinację liczb, na których skreślają numery wylosowane w specjalnej maszynie. Wygrywa osoba, której uda się w najkrótszym czasie ułożyć na karcie ustalony wzór (cztery rogi, kwadrat wewnętrzny lub wzór w kształcie Y) i wykrzyknąć: Bingo! O wygranej w bingo decyduje szczęście, ale oczywiście można próbować zwiększyć prawdopodobieństwo zwycięstwa poprzez zakup więcej plansz.

Ciekawostką jest, że bingo może być czymś niż tylko dobrą zabawą. W niektórych krajach wykorzystuje się tę grę w celach edukacyjnych, na przykład jako narzędzie pomocne w nauce języka obcego – w takim wypadku zamiast numerów na planszach zamieszczane są określone słowa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *