Jak stary jest hazard?

Jak stary jest hazard?

Hazard to rozrywka stara jak świat. Według znawców historii jego początki sięgają 4000 lat p.n.e. i pierwszych sportowych zakładów bukmacherskich (typowano wtedy zwycięzców wyścigów w walkach gladiatorów i grano o niewolników). Rozpropagowanie hazardu jest między innymi zasługą Grecji, to właśnie Grecja jest kolebką igrzysk.

W 1842 r. Charles i Luis Blanc założyli pierwsze w historii kasyno w Monako i od tego czasu ruletka, bakarat i blackjack rozpopularyzowały się na całym świecie. Następnie pojawiły się maszyny o nazwie jednoręki bandyta, które po dziś dzień stoją w każdym kasynie. Zaś w 1911 roku w Nevadzie w Stanach Zjednoczonych powstało słynne na całym świecie Las Vegas, Światowa Stolica Hazardu.

Następnym przełomem było powstanie pierwszej internetowej platformy hazardowej. Dziś takich kasyn w sieci są tysiące, a każde przyciąga setki miłośników baccarata, pokera czy maszyn wrzutowych. Nie da się ukryć, że odkąd gry hazardowe rozpopularyzowały się w sieci, wygrywanie pieniędzy jest dziecinnie proste!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *